نظمی: بازیکن گران‌قیمت موفقیت نمی‌آورد/ کمالوند گفت یک قهرمانی به تراکتور بدهکار است

دبیر خبر

9 ماه پیش

نظمی: بازیکن گران‌قیمت موفقیت نمی‌آورد/ کمالوند گفت یک قهرمانی به تراکتور بدهکار است

به گزارش رسانه رسمی باشگاه تراکتور، جمشید نظمی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: درباره مسائل مختلف از جمله مباحث فنی، برنامه‌ریزی برای بستن تیمی قوی، حضور در لیگ برتر و دیدار مقابل النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا؛ مواردی است که همه آنها را جزء به جزء با آقای کمالوند صحبت کردیم.

وی افزود: در نهایت بعد از مذاکرات متعدد با آقای کمالوند به توافق رسیدیم. این توافق ما در هیئت‌مدیره مورد بررسی قرار گرفت و جمع‌بندی صحبت‌ها در هیئت‌مدیره مطرح شد، در نهایت نیز اعضای هیئت‌مدیره به انتخاب آقای کمالوند رأی مثبت دادند.

مدیرعامل باشگاه تراکتور ادامه داد: در حالی که انتصاب من اعلام عمومی شد اما اجرایی نشده بود، آقای خطیبی استعفا داد و با یک خلأ مواجه شدیم. با توجه به اینکه فرصت زیادی نداشتیم، از آقای فیروز کریمی دعوت کردیم و ایشان هم دعوت‌مان را قبول کرد.

نظمی در خصوص نتایج تراکتور در لیگ بیستم خاطرنشان کرد: از همه مدیران و سرمربیانی که در گذشته در تراکتور حضور داشتند، قدردانی می‌کنم. در پایان فصل ما در جایگاه چهارم قرار گرفتیم که با توجه به تغییرات متعدد، جایگاه مطلوبی است. چشم به بازی‌های آتی جام حذفی دوخته‌ایم و اگر بتوانیم سهمیه آسیایی را کسب کنیم، نتیجه خیلی بهتر می‌شود.

وی ادامه داد: با آقای فیروز کریمی عملکرد خوبی داشتیم و در شش بازی 12 امتیاز گرفتیم. برای انتخاب سرمربی گزینه‌های متعددی داشتیم. رزومه چندین سرمربی که می‌توانستند در تراکتور حضور پیدا کنند را مورد بررسی قراردادیم. یک سری محدودیت‌ها داشتیم که از جمله آن‌ها محدودیت در جذب بازیکن و سرمربی خارجی بود. برخی از سرمربیان داخلی هم با تیم‌های خود قرارداد داشتند که مجبور بودیم آن‌ها را هم کنار بگذاریم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور افزود: بر اساس سرفصل‌های متعددی که تعریف کرده بودیم، سراغ گزینه‌های مختلف رفتیم. برخی از گزینه‌های رقم‌های بالا داشتند اما ثابت‌شده رقم بالا لزوماً باعث موفقیت نمی‌شود. بر اساس تجربه‌ای که از حضور مربیان داخلی و خارجی مختلف داشتیم، سراغ مربیان ایرانی رفتیم و از آن‌ها برنامه گرفتیم.

نظمی در خصوص برنامه‌های ارائه‌شده توسط مربیان مختلف گفت: بررسی‌هایی روی برنامه‌های ارائه‌شده انجام دادیم اما برخی از آن‌ها مدنظرمان نبود و در نهایت یکی از گزینه‌هایی که نکات مثبت زیادی را بین گزینه‌ها کسب کرد، آقای کمالوند بود که سابقه و عملکردش مشخص است، شناخت خوبی هم از فوتبال ما دارد. او کسی بود که تراکتور را از لیگ یک به لیگ برتر آورد که این موضوع هم در تصمیم‌گیری مؤثر بود.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در خصوص انتخاب کمالوند به عنوان سرمربی تراکتور گفت: علاوه بر تمام این نکات، یکی از مباحثی که در صحبت‌ها مشخص بود، علاقه و انگیزه بالایی بود که آقای کمالوند به تراکتور داشت و می‌گفت که یک قهرمانی به این تیم بدهکار هستم و این اشتیاق و علاقه خاصی که وجود داشت، عاشقانه و از صمیم قلب بود.

وی ادامه داد: در نهایت روز شنبه و بعد از آخرین بازی لیگ و تا بامداد، جلسه آنلاین هیئت‌مدیره را داشتیم و حتی آقای زنوزی هم روی خط آمد. بحث‌های مختلفی در خصوص افرادی که روی آن‌ها بررسی انجام داده بودیم، مطرح شد و نکته نظرات اعضای هیئت‌مدیره و آقای زنوزی را شنیدیم و در نهایت با اکثریت آرا با سرمربی گری آقای کمالوند موافقت شد.

نظمی افزود: از امروز آقای کمالوند برای فصل‌های آینده یعنی 2 فصل با امکان تمدید برای فصل‌های دیگر سرمربی تراکتور خواهد بود. طبق صحبت‌هایی که داشتیم، یک‌فصل برای رسیدن به آن نتیجه مطلوب فرصت کافی نیست. وقتی بازیکن قرارداد می‌بندد دنبال نیم‌فصل و یک‌فصل نیستیم و تلاش می‌کنیم برای ثبات بخشیدن قراردادهای بلندمدت ببندیم. همان‌طور که تیم‌های بزرگ هم قراردادهای بلندمدت می‌بندند تا مربی و بازیکن خود را عضو موقت نداند و با خیالی آسوده‌تر کارش را ادامه دهند.

مدیرعامل باشگاه تراکتور با اشاره به اختیار تام کمالوند در مباحث فنی اظهار داشت: اعتقاد داریم که در بحث فنی با توجه به اینکه اطمینان کامل به آقای کمالوند را در وجود خودمان ایجاد کرده‌ایم، بحث‌های فنی را به صورت تمام و کمال در اختیار سرمربی قرار می‌دهیم و آقای کمالوند مسئول هستند. ما نیز کمک خواهیم کرد و چیزهایی که می‌خواهند را فراهم می‌کنیم تا در نهایت تیمی بسته شود که مدنظر خودشان است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات فصل اخیر ما این بود که 4 مربی عوض شده و هر کدام که آمدند مجبور بودند با سلیقه مربیان قبلی کار کنند. برخی از آن‌ها هم خواسته‌هایی داشتند که نمی‌شد با توجه به شرایط آن‌ها را برآورده کرد. آخرین نفر هم آقای فیروز کریمی بود که توافق کردیم تا بدون ایجاد تغییر در تیم، فصل را به پایان برسانیم.

نظمی افزود: برای فصل آتی دست آقای کمالوند باز است و پاسخگوی مسائل فنی هم خودشان خواهند بود. همه ما یک تیم هستیم، تیم در بازیکنانی که وارد زمین چمن می‌شوند، خلاصه نمی‌شود. در این شرایطی که جو شایعات و اکاذیب هم غیرعادی بوده، رسانه‌ها نیز کمک زیادی به ما می‌کنند. این جوسازی‌های منفی و غیرواقعی به نفع تیم نیست.

مدیرعامل تراکتور در خصوص شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده است، خاطرنشان کرد: دو روز است که گفته‌اند، آقای کمالوند یک اسپانسر می‌آورد که 35 میلیارد تومان تأمین می‌کند. ناراحتی ما از نوشتن این موضوع نیست اما ناراحتیم که چرا قیمت را پائین آورده‌اند. اگر آقای کمالوند هم اسپانسری با مبلغ بالا دارد ما استقبال می‌کنیم، چرا که دنبال اسپانسر هستیم و هزینه‌های تیم داری بالا است. با توجه به شرایط اقتصادی که مراکز تولیدی مالک باشگاه را هم تحت تأثیر قرار داده، نمی‌توان همواره گفت که مالک به صورت کامل برای باشگاه هزینه کند.

وی افزود: دست هر کسی که بالاترین مبلغ اسپانسر را بیاورد هم می‌بوسیم. از انتشار آن خبر ناراحت نیستیم اما همان‌طور که گفتم از پایین آوردن قیمت ناراحت شدیم. فصل آینده را به امید این‌که بتوانیم بازی‌های خوبی ارائه کرده و نتایج خوبی بگیریم آغاز خواهیم کرد تا ان‌شاءالله هواداران و خودمان خوشحال شویم و فضایی دوستانه ایجاد کنیم. دست دوستی هم به سوی همه عزیزان دراز می‌کنیم.

نظمی در خصوص اینکه چه تضمینی برای تداوم حضورش در تراکتور وجود دارد، اظهار داشت: اینکه چه تضمینی برای تداوم حضورم دارم، دست خودم نیست. مرگ و زندگی دست خدا است. توافق کرده و به باشگاه آمده‌ام و اینجا به عنوان امانت در دست من است. تا روزی که هستم تلاش می‌کنم امانت‌دار خوبی باشم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در خصوص شکست این باشگاه در پرونده‌های حقوقی خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌هایی که انجام دادم بخشی از محکومیت‌ها به دفاع بد برنمی‌گردد بلکه مربوط به قراردادهای بد است. ما 14 نوع قرارداد متفاوت با بازیکنان داشته‌ایم که باعث شده لطمه ببینیم و قراردادهایی که بسته‌ایم عملی نشده است.

وی گفت: حتی با طرفین هم مذاکره نکرده‌ایم و رها کرده‌ایم تا شکایت بکنند. این موضوع هم باعث شده نتوانیم دفاع کنیم یا دفاع بدی کرده‌ایم. در این فصل فقط یک نوع قرارداد با بازیکن و یک نوع قرارداد با کادر فنی داریم. فکر می‌کنم بتوانیم برای فصل آتی بحث شکایت‌ها را تمام کرده یا به حداقل برسانیم.

نظمی در پاسخ به سوالی مبنی بر «اظهارات معاون حقوقی باشگاه تراکتور»، گفت: ایشان دیگر در این سمت حضور ندارد.

اخبار مرتبط

حامیان تراکتور

تراکتور را دنبال کنید