«رسولِ خطیبی» ؛ مردِ کارهای سخت و غیرممکن

دبیر خبر

1 سال پیش

«رسولِ خطیبی» ؛ مردِ کارهای سخت و غیرممکن

پیروزی مقابل الشارجه، تراکتور را 10 امتیازی کرد تا شانس صعود بیش از پیش شود و شاگردان خطیبی در آستانه رقم زدن یک رکورد جاودانه قرار بگیرند؛ صعود، بدون حتی یک شکست.
سرخ‌پوشان دیار آذربایجان طی 6 دیداری که در لیگ قهرمانان آسیا برگزار کردند، موفق به کسب دو پیروزی و چهار تساوی شدند. آنها همچنین به جز دیدار نخست‌شان، دروازه خود را در سایر بازی‌ها بسته نگه داشتند.
شاگردان رسول خطیبی در منطقه غرب آسیا تنها تیم بدون باخت مرحله گروهی هستند که فقط همین موضوع، ارزش کار تراکتور را نشان می‌دهد.
خطیبی در طول این مسابقات وارد بازی‌ حاشیه سازان که به دنبال بر هم زدن آرامش تیم بودند، نشد. او آنقدر حوصله به خرج داد تا بازی را به جایی کشاند که دلخواهِ خودش و تراکتوری‌ها بود.
هفته آخر، میدان، میدانِ رسول خطیبی بود؛ او با زیرکی هر چه تمام‌تر و با نگاه تیزبینانه‌اش همه چیز را زیر نظر گرفت و در دیدار پایانی ضربه خود را زد. همانند آن قیچی برگردان تماشایی‌اش که در یکی از بازی‌های ملی‌اش به بلاروس زده بود. در آن شرایط و در شلوغی محوطه جریمه هیچ‌کس نمی‌توانست مانند رسول خطیبی به هوا بپرد و آن ضربه دیدنی را بزند؛ او همان «رسول خطیبی» است که در تراکتور هم نشان داد مرد کارهای سخت است.
آرامشِ خاص رسول خطیبی در دوری از حواشی، به درون تیم منتقل شد و در نهایت، تراکتور از لیگ قهرمانان آسیا سربلند بیرون آمد. تراکتور با تیمی جوان و بازیکنان بومی موفق شد بالاتر از السدِ گران قیمت شانس صعود به مرحله بعد را کسب کند.  
خطیبی و تیمش حالا به عنوان یک قهرمان به ایران برگشته‌اند؛ اینکه امشب چه معادلاتی در سایر گروه‌ها رخ خواهد داد و تراکتور از گروهش صعود خواهد کرد یا خیر، دیگر زیاد مهم نیست. مهم این است که بازیکنان تراکتور با هدایت خطیبی، قهرمانانه جنگیدند، افتخار آفریدند و حالا کیلومترها آن‌طرف، هواداران عاشق را برای استقبال از خود به فرودگاه امام (ره) تهران کشانده‌اند.
بازیکنان تراکتور رؤیای خود را تعبیر کرده‌اند؛ رؤیایی که نه صرفاً صعود از گروه، بلکه ارائه نمایش‌هایی است که هواداران دوست دارند.
قهرمانِ آذربایجان حالا به ایران بازگشته و خود را مهیای حضور در ادامه مسابقات لیگ برتر می‌کند. تراکتور نشان داد که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و حالا به دنبال ادامه ماجراجویی خود در لیگ برتر خواهد بود.

اخبار مرتبط

حامیان تراکتور

تراکتور را دنبال کنید