الیاسی: قاطعانه می‌گویم زنوزی هیچ‌ بدهی‌ای ندارد

دبیر سرویس خبر

2 سال پیش

الیاسی: قاطعانه می‌گویم زنوزی هیچ‌ بدهی‌ای ندارد

رییس هیات مدیره تراکتور توضیحاتی را درباره وضعیت این باشگاه و برخی شایعات پیرامون سرخ‌پوشان فوتبال آذربایجان ارائه کرد.

 

عباس الیاسی در گفت و گو با خبرنگاران درباره شرایط تراکتور عنوان کرد: خوشبختانه باشگاه تراکتور در ماه های گذشته روند روبه رشدی را آغاز کرده است. ما در مجموعه باشگاه سعی کردیم در کمال آرامش همه شرایط را برای موفقیت فراهم آوریم و کادرفنی و بازیکنان نیز وظایف خود را می دانند. همه چیز خوب پیش می رود و انشاالله امسال در هردو جام مدعی قهرمانی هستیم.

 

وی درباره شایعه اینکه گفته می شود تراکتور با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند، بیان کرد: اصلا چنین چیزی نیست. از زمانی که باشگاه به بخش خصوصی واگذار شد و آقای زنوزی مدیریت باشگاه را بر دست گرفت، تلاش زیادی انجام شده که همه بدهی‌های معوقه پرداخت شود و خوشبختانه در این امر بسیار موفق بودیم. ما درصدی از قرارداد بازیکنان و کادرفنی را در فصل جاری نیز پرداخت کردیم و هیچ مساله خاصی در این خصوص وجود ندارد.

 

رییس هیات مدیره باشگاه تراکتور همچنین گفت: از زمانی که باشگاه به بخش خصوصی منتقل شد، برای اخذ مجوز حرفه‌ای سعی کردیم همه امور را سر و سامان ببخشیم و برای این کار یک مسئول قرار دادیم. از دید ما بدهی‌هایی که داریم حق‌الناس است و همه آنها را تا ریال آخر باید پرداخت کنیم. به همت آقای زنوزی همه بدهی هایی که از دوره های قبلی باقی مانده بود، پرداخت شده و الان همه چیز سرجای خودش است.

 

الیاسی درباره راه‌های درآمدزایی در فوتبال توسط مالک تراکتور و مدیران این مجموعه تاکید کرد: ما در تراکتور یک نظام اقتصادی دقیق را درست کردیم که به نظرم باید الگویی برای خصوصی‌سازی باشد. حتی مدیران ورزش کشور برای خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس نیز می‌توانند از این الگو استفاده کنند. ما یک نظام خصوصی باشگاه‌داری را تعریف کردیم و منابع مالی‌مان هم مشخص است. منابع ما بیت‌المال نیست، از بانک‌ها، رفقا و ... تغذیه نمی‌شویم و هزاران نفر در مجموعه درجه یک که شرکت‌های گسترده‌ای دارد، در حال کار و تلاش هستند تا بتوانیم منابع مالی باشگاه و سایر بخش‌ها را تامین کنیم. به عبارتی ما یک مولد هستیم که هزاران نفر در آن کار تولیدی انجام می‌دهند و امورات را می‌گذرانیم.

 

رییس هیات مدیره تراکتور در بخش دیگری از صحبت هایش خاطرنشان کرد: باید از مدیریت باشگاه آقای صادقیان و معاونت‌های مختلف ایشان تشکر کنم که زحمات زیادی می‌کشند. همچنین آقای دنیزلی همه جوره پای کار است و ارتباط بسیار خوبی با بازیکنان و سایر اعضای مجموعه تراکتور برقرار کرده است. او مربی بزرگی است و با حضورش فوتبالی بازی می‌کنیم که همه لذت می‌برند. ما اعتقاد داریم آرامش در یک مجموعه باید از بالا به پایین منتقل شود. امسال آقای زنوزی و بعد مدیریت باشگاه موفق شدند این آرامش را به کادرفنی تزریق کنند و مربیان نیز به بازیکنان مسائل را یادآور شدند و شما می‌بینید که بدون کوچکترین حاشیه ای همه برای موفقیت تلاش می کنند و این بسیار ارزشمند است. انشاالله با ادامه این روند می توانیم هواداران را خوشحال کنیم.

 

وی درباره شایعاتی که درباره بدهکار بودن تراکتور شنیده می‌شود،‌ بیان کرد: متاسفانه بعضی افراد می‌خواهند با مطرح کردن این موضوع خودشان را بزرگ کنند. من به یقین می‌گویم که ایشان هیچ‌ بدهی‌ای ندارد. زنوزی در مدتی که مالکیت باشگاه را در دست گرفته، مهم‌ترین اقدامش این بوده که بار مالی سنگینی را از روی دوش نظام برداشته است. حالا هم تراکتور به جایی رسیده که همه ترک‌های ایران در سراسر کشور آن را حمایت می‌کنند و این مساله باعث افتخار ما است.

 

الیاسی ادامه داد: از زمانی که مدیریت باشگاه به بخش خصوصی واگذار شده، اقدامات مختلفی در راستای حرفه‌ای سازی باشگاه صورت گرفته است. ما مدت‌ها است در زمینه پروازها مشکلی نداریم؛ وابستگی‌مان به نیروهای مسلح قطع شده و دیگر بازیکن سرباز جذب نمی‌کنیم. از همه مهم‌تر اینکه فضای امنیتی به طور کامل از استان دور شده است و هواداران با عشق و شور و حال بیشتری از تیم‌شان حمایت می‌کنند. هیچ شائبه‌ای هم وجود ندارد و نگاه ما به هیچ عنوان سیاسی نیست. ما در بحث بلیت‌فروشی نیز بسیار خوب کار کردیم، در فضای رسانه‌ای کارهای مثبت زیادی انجام شده و خداراشکر هیچ حاشیه‌ای به تیم راه پیدا نکرده و انشاالله نمی‌کند.

 

وی در پایان افزود: از رسانه‌هایی که صادقانه از ما انتقاد می‌کنند و دلسوز تیم هستند هم تشکر می‌کنیم. انشاالله بتوانیم با همراهی این عزیزان روزهای خوشی را برای تمام ترک‌های ایران زمین رقم بزنیم.

 

اخبار مرتبط

حامیان تراکتور

تراکتور را دنبال کنید