محمدرضا زنوزی مطلق: تراکتور به پوست اندازی نیاز داشت/ فوتبال ایران مریض است/ با قدرت به کارمان در تراکتور ادامه می‌دهیم

دبیر خبر

6 ماه پیش

محمدرضا زنوزی مطلق: تراکتور به پوست اندازی نیاز داشت/ فوتبال ایران مریض است/ با قدرت به کارمان در تراکتور ادامه می‌دهیم

 

مالک باشگاه تراکتور گفت: تراکتور به پوست اندازی نیاز داشت و سعی‌مان را می‌کنیم به تیم بیشتر کمک کنیم تا در آینده با قدرت جلو برود.

به گزارش رسانه رسمی باشگاه تراکتور، محمدرضا زنوزی مطلق در جمع خبرنگاران در خصوص دلایل حضورش در سازمان لیگ، اظهار داشت: جلسه‌ی ما در خصوص تبلیغات محیطی بود که بحث‌هایی انجام شد و به یکسری از تفاهمات رسیدیم. امیدوارم طی هفته‌های آتی به یک نتیجه مشخص برسیم.

وی در خصوص وضعیت تراکتور، بیان کرد: خدا را شکر پنجره نقل و انتقالاتی ما باز است. زمان بر بودن پروسه دریافت پول توسط میمبلا، عامل ثبت نشدن قرارداد بازیکنان در هفته اول بود.

زنوزی ادامه داد: زمانی می‌گویند پنجره بسته است که تیم نتواند در بازه مشخص شده برای نقل و انتقالات یارگیری کند؛ ما بازیکنان لازم را جذب کرده بودیم و هنوز 20 روز هم از نقل و انتقالات باقی مانده است. پنجره نقل و انتقالاتی تراکتور هیچ‌گاه بسته نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکسری اشتباهاتی طی یکی دو سال اخیر در باشگاه رخ داده که نتیجه آن به وجود آمدن بدهی سنگینی برای باشگاه شده است. بخش عمده بدهی‌ها پرداخت شده و تنها بدهی یکی دو بازیکن باقی مانده که آن را هم پرداخت می‌کنیم.

مالک باشگاه تراکتور افزود: جا دارد از آقای هوشنگ نصیرزاده و آقای خطیر در خصوص پرداخت بدهی‌ها و حل مشکلات پرونده‌های خارجی تشکر کنم. آقایان نصیرزاده و خطیر سنگ تمام گذاشتند. سوتفاهماتی در گذشته ایجاد شده بود و بنده حرف‌هایی در خصوص این افراد زده بودم که این شجاعت را دارم که اشتباهاتم را بپذیرم و از این افراد عذرخواهی کنم. 

وی با تأکید بر اینکه تراکتور را با هیچ باشگاهی قیاس نکنید، اظهار داشت: شما گذشته باشگاه‌های گسترش فولاد و ماشین‌سازی کنونی را بررسی کنید. آقای سمندر هشت سال مدیرعامل گسترش فولاد بود و از این حیث در فوتبال ایران رکورددار است؛ همچنین این تیم از حیث مربی هم ثبات داشت. اینکه تراکتور ثبات ندارد، مشکل بنده نیست. تراکتور قضیه‌اش فرق می‌کند. این باشگاه پرهوادارترین تیم آسیاست و انتظارات فوق العاده از آن زیاد است. 

زنوزی تأکید کرد: بنده برای جمع شدن حرف و حدیث مشکلات را گردن گرفته و می‌گویم اشتباه از من است؛ من هم در انتخاب‌ها و مدیریت اشتباهاتی داشتم؛ اما تمام تقصیرها گردن من نیست. تراکتور چند صد صفحه هواداری در شبکه‌های اجتماعی دارد و برخی‌ها از این طریق اعمال نظر هم می‌کنند. 

وی در خصوص طلب منصوریان، گفت: بر اساس قانون، وقتی بازیکن و مربی از یک تیم جدا می‌شوند، طلب آنان تا زمانی پرداخت می‌شود که آنان به باشگاه جدیدی اضافه نشوند. این موضوع هم حل می‌شود.

زنوزی خاطرنشان کرد: ما نیم فصل نخست فصل گذشته با چندین ستاره‌ 22 امتیاز و نیم فصل دوم با همین تیم کنونی 23 امتیاز کسب کرده و چهارم شدیم و می‌توانستیم در صورت قهرمانی استقلال، سهمیه آسیا کسب کنیم. امیدمان را از دست نمی‌دهیم و تراکتور به پوست اندازی نیاز داشت و سعی‌مان می‌کنیم به تیم بیشتر کمک کنیم تا در آینده با قدرت جلو برود.

وی خاطرنشان کرد: بنده یک تراکتوری هستم و به هیأت فوتبال هم گفته بودم که اگر کسی خواستار خرید تراکتور است، معرفی کنند که هیچ مشتری پیدا نشد و حتی مس نیز رغبتی برای خرید تراکتور نداشت. ما خودمان با قدرت ادامه می‌دهیم و شرایط را برای ایجاد ثبات و موفقیت تیم فراهم می‌کنیم.

مالک باشگاه تراکتور با بیان اینکه فوتبال ایران مریض است، گفت: ما روز گذشته نامه‌ای به ریاست فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواستار نجات فوتبال شده‌ایم. فقط چند تیم خصوصی وجود دارد و مابقی دولتی هستند و مهم نیست درآمدشان از کجا باشد؛ ولی ایجاد منابع درآمدی برای بخش خصوصی مهم است. با این روش صنعت فوتبال را نابود می‌کنیم. بخش خصوصی در هیچ صنعتی نمی‌تواند با دولت رقابت کند. چطور با تیم‌های دولتی که پول آنچنانی به بازیکنان می‌دهند، رقابت کنیم؟ برای ایجاد رقابت سالم، باید منابع درآمدی باشگاه‌ها را به آنان بدهیم.

وی تأکید کرد: درآمد حاصل از تبلیغات محیطی فقط برای چهار تیم مهم است. ما هزینه می‌کنیم و مابقی تیم‌ها از آن ارتزاق می‌کنند. حق و حقوق تیم‌های پرطرفدار ایران باید مشخص شود و آیین نامه برگزاری مسابقات اصلاح شود. 

زنوزی گفت: تقسیم درآمد حاصل از تبلیغات محیطی را بر اساس رتبه تیم‌ها انجام می‌دهند؛ این درحالیست که این تقسیم بندی باید بر اساس تعداد هواداران تیم‌ها باشد. بهتر است تبلیغات محیطی به خود باشگاه‌ها واگذار شود و ما هزینه‌ای به سازمان لیگ پرداخت می‌کنیم.

اخبار مرتبط

حامیان تراکتور

تراکتور را دنبال کنید