زنوزی: مالک اصلی تراکتور هواداران پرشورمان هستند

دبیر سرویس خبر

2 سال پیش

زنوزی: مالک اصلی تراکتور هواداران پرشورمان هستند

مالک باشگاه تراکتور گفت: مالک اصلی تراکتور هواداران پرشورمان هستند و بنده به نمایندگی از آنان کارها را پیش می‌برم تا در آینده تراکتور را در بورس به هواداران واگذار کنیم.

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور، مهندس محمدرضا زنوزی در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم اظهار کرد: باشگاه‌داری در ایران ورشکسته است و دلیل آن هم مدیریت دولتی هست؛ چرا که نتوانستند از امکانات برای سوددهی باشگاه‌ها استفاده کنند. از جیب 80 میلیون نفر برای یکسری از باشگاه‌ها هزینه می‌شود؛ به همین دلیل است که نمی‌توانیم در عرصه‌های بین المللی بدرخشیم.

وی ادامه داد: زمان آقای سعیدلو پیشنهاد خریداری استقلال به من داده شد که نپذیرفتم و آن زمان گفتم که اولویت اول و آخرم برای خریداری یک باشگاه پرهوادار، تراکتور است.

وی با بیان اینکه از سال 75 در فوتسال و فوتبال تیم داری می‌کنم، توضیح داد: صاحبان و مدیران ارشد تیم‌های فوتبال در دنیا همچون بارسلونا و منچستر یونایتد لزوماً ورزشی نیستند؛ بلکه اقتصاددان‌هایی برای هدایت تیم‌ها به سمت سوددهی هستند.

زنوزی با تاکید بر اینکه از شرایط تراکتور رضایت دارد، بیان کرد: رسانه‌ها فقط برای دو سه تیم ایران کار می‌کنند تا آنان نتیجه بگیرند. ذهنیت‌ برخی‌ها رنگی هست؛ حتی در رسانه ملی هم شرایط به این شکل است.

وی ادامه داد: بازیکن باکیفیت و گران را ارزان جذب کرده‌ایم که این هنر یک اقتصاددان است. ریال به ریال هزینه‌های تراکتور، حساب و کتاب دارد. هنر بنده این است که گران را ارزان بخرم و آن را گران بفروشم.

مالک باشگاه تراکتور با بیان اینکه نگاه همه به تراکتور به عنوان یک تیم لاکچری است که با این دیدگاه مشکلی ندارم، گفت: دلالی در باشگاه‌هایی که بدون نظارت فقط هزینه می‌کنند، وجود دارد. واسطه‌های تراکتور فقط برای جذب ارزان بازیکنان تلاش می‌کنند؛ نمی‌گذارم کسی اضافی از جیب من پول برداشت کند.

زنوزی با اشاره به هزینه وزارت ورزش برای تیم های پایتخت، گفت: هواداران تراکتور، سپاهان و شهرخودرو راضی هستند که از جیب آنان هزینه استقلال و پرسپولیس داده شود؟

وی افزود: چرا صدا و سیما میان استقلال، پرسپولیس و تراکتور در پخش زنده تفاوت قائل هست؟ سال گذشته پرتماشاگرترین تیم ایران تراکتور بود. ما در کل ایران هوادار داریم و حتی طرفداران ما در ورزشگاه آزادی بیشتر از هواداران میزبان بودند.

وی با تمجید از اقدامات مدیرعامل باشگاه، بیان کرد: کارهای خوبی برای بلیط فروشی الکترونیکی توسط تراکتور انجام می‌شود. همچنین برای نخستین بار خانم‌ها را برای جشن رونمایی از پیراهن دعوت کردیم و راه دسترسی آسان به ورزشگاه یادگار امام (ره) در حال تکمیل است.


مالک باشگاه تراکتور در بخش دیگر صحبت‌هایش گفت: تراکتور را از نظر ورزشی، فرهنگی و اقتصادی به جایگاه واقعی می‌رسانیم. همچون فرموده رهبر معظم انقلاب، می‌خواهیم در حوزه ورزش، فرهنگ و اقتصاد؛ آذربایجان را سر ایران بکنیم.

وی با اشاره به اقتصاد فوتبال ایران، اضافه کرد: شرکت‌هایی در حواشی فوتبال ایران به وجود آمدند که از هزینه ما برای فوتبال، بهره‌برداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه تراکتور 30 میلیون هوادار عاشق دارد، خاطرنشان کرد: نرم افزاری برای کمک به هواداران در خریدهایشان طراحی کرده‌ایم که تا دو ماه راه اندازی می‌شود. هوادار ما باید از هوادار بودنش خوشحال باشد، کجای دنیا دست باشگاه در جیب هوادار است؟


زنوزی با اشاره به وجود۳۰ میلیون هوادار تراکتور در داخل کشور، گفت: بیش از 80 درصد 40 میلیون آذربایجانی ایران، طرفدار تراکتور هستند، ما همه جای ایران میزبان هستیم.

وی در خصوص شایعات ایجاد شده پیرامون لباس‌های آدیداس تراکتور، گفت: حدود 8 سال به فدراسیون فوتبال ایران هواپیمای رایگان دادم ولی تشکر نکردند؛ شما تصور می‌کنید فدراسیون فوتبال به ما لباس می‌دهد؟ ما با برند آدیداس قرارداد منعقد کرده‌ایم و نام تراکتور در سایت این برند مطرح درج شده است.

زنوزی در خصوص شکایت از دروازه‌بان پرسپولیس، بیان کرد: به فوتبال دروازه بان پرسپولیس احترام قائل هستم، ولی این بازیکن از نظر اخلاقی خودش را باید تقویت کند، این بازیکن سال قبل و امسال حرکاتی در بازی با تراکتور داشت که فیلم‌های آن موجود است. چرا فدراسیون فوتبال برای بازیکنان برخی تیم‌های خاص محدودیت‌هایی گذاشته است؟ ما پارسال و امسال از بیرانوند شکایت کردیم، ولی فدراسیون به شکایت‌های ما رسیدگی نمی‌کند. زور ما به آنجا نمی‌رسد!

اخبار مرتبط

حامیان تراکتور

تراکتور را دنبال کنید